کارگزاری توازن بازار

خرید خودرو در بورس کالا

از صفر تا صد مراحل خرید خودرو در بورس کالا

خرید خودرو در بورس کالا
عرضه‌های پیش رو​ بورس کالا

کد بورسی خود را غیر حضوری دریافت کنید

برای ثبت نام در کارگزاری و دریافت کد آنلاین معاملات، کافیست کلیک کنید و کد بورسی و آنلاین معاملات خود را به صورت غیر حضوری دریافت کنید.

مراحل خرید خودرو در بورس کالا

ثبت نام در سامانه سجام

برای خرید و فروش در بورس و بورس کالا، باید در این سامانه ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام در سامانه سجام کافی است به نشانی اینترنتی www.sejam.ir مراجعه کرده و با انتخاب ثبت نام سجام ثبت نام خود را آغاز کنید.

دریافت کد معاملاتی بورس کالا

بعد از دریافت کد سجام، فرد متقاضی خودرو از بورس کالا، باید کد آنلاین مخصوص بورس کالا را دریافت کند. نکته مهم این است که این کد با کد معاملاتی بازار سهام فرق می‌کند و افرادی که کد معاملاتی بازار سهام را دارند هم باید کد آنلاین بورس کالا را دریافت کنند.

واریز پیش‌پرداخت

بعد از دو روز کاری که نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کردید، شما آماد‌ه خرید خودرو از بورس کالا هستید و باید منتظر اعلامیه عرضه خودرو در بورس کالا باشید.لازم است تا روز قبل از عرضه خودرو در بورس کالا، حساب وکالتی خود را به اندازه قیمت پایه خودرو مورد نظر شارژ کند.

دریافت کد بورسی در کارگزاری

در گام دوم، فرد باید در یک کارگزاری ثبت نام کند. بعد از اینکه فرد در سایت سجام ثبت نام کرد، با ثبت نام در کارگزاری و اقدام به گرفتـن کد آنلاین از بورس کالا می‌کند.

افتتاح حساب وکالتی

درمرحله چهارم خرید خودرو در بورس کالا، فرد متقاضی باید یک حساب وکالتی داشتـه باشد. حساب وکالتی، در واقع یک نوع حساب بانکی است که برای واریز وجوه پیش‌پرداخت مشتری نزد یکی از بانک‌های منتخب افتتاح می‌شود. نکته مهم این است که افرادی که در بازار آتی بورس کالا معامله می‌کنند هم باید حساب وکالتی را افتتاح کنند.

ثبت سفارش در سامانه

بعد از اینکه متقاضی خرید خودرو در بورس کالا، مبلغ پایه خودرو مورد نظر را در حساب وکالتی خود شارژ کرد، باید در روز عرضه با وارد شد‌ن به سامانه آنلاین بورس کالا درخواست خود را ثبت کند. این ثبت درخواست سریعا به بخش معاملات کالای کارگزاری ارسال می‌شود و خودرو مورد نظر در صورت عرضه کافی خریداری می‌شود.

مشاوره با یک تیم مجرب

اگر تمایل به سرمایه‌گذاری و کسب سود از بازار سرمایه و بورس دارید ولی دانش یا زمان کافی ندارید، همکاران مشاور ما در کنار شما هستند تا راهکارهای سرمایه گذاری غیرمستقیم مناسب شما را شناسایی و پیشنهاد دهند و در مسیر سرمایه‌گذاری در کنارتان باشند.

سوالات متداول

آیا کد معاملاتی بورس کالا با سهام تفاوت دارد؟

بله، بعد از دریافت کد سجام، فرد متقاضی خودرو از بورس کالا، باید کد آنلاین مخصوص بورس کالا را دریافت کند. نکته مهم این است که این کد با کد معاملاتی بازار سهام فرق می‌کند و افرادی که کد معاملاتی بازار سهام را دارند هم باید کد آنلاین بورس کالا را دریافت کنند.

حساب وکالتی چیست؟

حساب وکالتی یک حساب بانکی است که به حساب معاملاتی متصل می‌شود. به این ترتیب، وجه مورد نیاز برای خرید مستقیما از حساب بانکی شما کسر می‌شود و نیازی به پرداخت شتابی یا بارگذاری فیش واریز نقدی نیست. داشتن حساب وکالتی برای فعالیت در بورس کالا الزامی و در بورس اوراق بهادار اختیاری است.

در صورتی که خرید خودرو انجام نشود، مبلغ پیش‌پرداخت چگونه عودت داده خواهد شد؟

در صورتی که خودرو خریداری نشود، مبلغ پیش پرداخت در همان حساب وکالتی باقی می‌ماند و فرد می‌تواند پول خود را برداشت کند.

نام کاربری و رمز عبور سامانه EBGO را از کجا دریافت کنیم؟

برای دریافت نام کاربری و رمز عبور سامانه EBGO باید اول در این سامانه ثبت نام کرد و سپس نام کابربری و رمز عبور برای فرد متقاضی ارسال می‌شود.