کارگزاری توازن بازار
عرضه اولیه سهام در بورس

این عرضه خریدنیست!

عرضه اولیه سهام در بورس همواره یک فرصت مناسب و مطمئن برای کسب سود به شمار می‌رود. در اینجا علاوه‌بر اطلاع‌رسانی عرضه‌های اولیه پیش رو، می‌توانید عملکرد عرضه‌های اولیه گذشته را نیز بررسی کنید.

عرضه اولیه سهام پیش رو

چرا عرضه اولیه بخریم؟

شرکت در خرید عرضه اولیه همواره برای فعالان بازار جذاب بوده، چرا که با توجه به قیمت‌گذاری هر سهم برای عرضه اولیه، دامنه قیمتی به گونه‌ای تعریف می‌شود که برای سرمایه‌گذار نیز یک سود مناسب ایجاد کند. لازم به ذکر است که خرید عرضه اولیه صرفا به فعالان بازار محدود نمی‌شود و افرادی که دانش بالایی در سرمایه‌گذاری ندارند و به دنبال کسب سود از بازار هستند، می‌توانند به خرید عرضه‌های اولیه به خواسته خود برسند.

بازدهی عرضه‌های گذشته

مشاوره با یک تیم مجرب

اگر تمایل به سرمایه‌گذاری و کسب سود از بازار سرمایه و بورس دارید ولی دانش و یا زمان کافی ندارید، همکاران مشاور ما در کنار شما هستند تا راهکارهای سرمایه گذاری غیرمستقیم مناسب شما را شناسایی و پیشنهاد دهند و در مسیر سرمایه‌گذاری در کنارتان باشند.

سوالات متداول
عرضه اولیه چیست؟

عرضه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ی اولیه یعنی یک شرکت برای اولین‌بار سهام خود را در بورس یا فرابورس عرضه می‌کند.

مزایا عرضه اولیه چیست؟

در سال‌های گذشته باتوجه‌به اینکه عرضه اولیه‌های شرکت‌های مختلف در کوتاه‌مدت دارای سودهای مناسبی بودند مورد توجه سرمایه‌گذاران مختلف، خصوصا سرمایه‌گذاران تازه کار، بوده‌اند. یکی از اصلی‌ترین دلایل اینکه سرمایه‌گذاران از سهام‌های عرضه اولیه استقبال می‌کند پایین بودن قیمت سهم‌ها در هنگام عرضه اولیه نسبت به ارزش ذاتی آن است.

چطور میتوانم عرضه اولیه سهام در بورس بخرم؟

برای خرید عرضه اولیه، باید مانند خرید سهام سایر شرکت‌ها کد بورسی داشته باشید. بنابراین، خرید سهام در عرضه اولیه برای همگان آزاد است به شرطی که دارای کد بورسی (کد معاملاتی) باشند. برای دریافت کد معاملاتی کلیک کنید.

برای خرید و فروش عرضه اولیه نیاز به دانش بازار سرمایه دارم؟

خیر، یکی از مزیت‌های خرید عرضه اولیه سهام این است که افراد تازه کار نیز می‌توانند در زمان اعلام عرضه اولیه از سوی شرکت‌ها، اقدام به خرید کنند. در واقع خرید عرضه اولیه یک فرصت سرمایه‌گذاری با پول کم به حساب می‌آید.